iGOM Logo

Ajándék székely zászló Csíkszeredából

2018-10-27 08:13

Néhány napja egy dísz székely zászlóval gazdagodott Esztergom lobogóinak száma.

Október 22-24 között a Csíkszeredai TURUL – 1764 Egyesület elnöke, Salamon János, Madéfalva egykori polgármestere érkezett látogatóba városunkba, aki az 1956-os eseményekről történő ünnepi megemlékezéseken való részvétel és a mártírok emléktáblájánál történő koszorúzás mellett egy korábban már megígért ajándékot is hozott Esztergomnak egyesülete nevében, egy dísz székely zászlót.

A zászló átadásával az ajándékozónak kettős célja volt: egyfelől felhívni a figyelmet az erdélyi, szűkebben a csíkországi és a honi, az esztergomi magyarság eltéphetetlen és folytonos kapcsolatára, másrészt a székely identitás szimbólumának számító lobogó „biztonságba helyezése” - a csíkszeredaiak által, az onnan származó, de itt örök nyugalmat lelt Tamás József építész miatt is megbecsült - városunkban.

Október 22-én a városháza előtt fogadta Romanek Etelka polgármester és Koditek Pál, az Esztergom Barátainak Egyesülete elnöke Salamon Jánost, aki bemutatta a zászlót, majd másnap az október 23-i megemlékezésen megtörtént a hivatalos átadás is.

Szólj hozzá!

Olvastad már?

Fertőtlenítik a közterületeket

Ma este 20 órától az Önkormányzat által megbízott vállalkozás elkezdi a közterületeink…

Hajnalban leégett a Sándor-major egyik blokkja

Ma hajnalban leégett a Sándor-major egyik blokkja.

Átépítik a Béke-téri szökőkutat

Ezt Hernádi Ádám polgármester jelentette be közösségi oldalán.

Elhunyt Sipos Imre tanár

2020. február 29-én, életének 76. évében, türelemmel viselt hosszú betegség után elhunyt…

© 2017-2020. igom.hu | Impresszum | hello@igom.hu